58 Sevieri PES 2010
| Name | Sevieri |
|---|---|
| ID | 40998 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
59
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
70
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
70
Shot Power
61
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
65
Header
72
Jump
73
Technique
66
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Sevieri |
|---|---|
| ID | 40998 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players