66 Shiels PES 2010
| Name | Shiels |
|---|---|
| ID | 39205 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 62kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
45
Defence
74
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
78
Shot Power
74
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
72
Swerve
72
Header
69
Jump
75
Technique
77
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Shiels |
|---|---|
| ID | 39205 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 62kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
