59 Shinnie PES 2010
| Name | Shinnie |
|---|---|
| ID | 33723 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
35
Defence
78
Body Balance
70
Stamina
74
Top Speed
71
Acceleration
76
Response
70
Agility
68
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
78
Header
76
Jump
70
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Shinnie |
|---|---|
| ID | 33723 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players