87 Shirare (Shearer) PES 2008
| Name | Shirare |
|---|---|
| Real Name | Shearer |
| ID | 67493 |
| Real ID | 1957 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic England |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
42
Defence
90
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
78
Acceleration
90
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
91
Shot Power
90
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
63
Swerve
92
Header
88
Jump
77
Technique
87
Aggression
95
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Post Player
- One-Touch Pass
| Name | Shirare |
|---|---|
| Real Name | Shearer |
| ID | 67493 |
| Real ID | 1957 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic England |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
