68 Shirokov PES 2010
| Name | Shirokov |
|---|---|
| Full Name | Roman Shirokov |
| ID | 37823 |
| Nationality | Russia |
| Club | FC Zenith St. Petersburg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
74
Defence
82
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
71
Acceleration
77
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
79
Shot Power
65
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
62
Swerve
75
Header
74
Jump
73
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Shirokov |
|---|---|
| Full Name | Roman Shirokov |
| ID | 37823 |
| Nationality | Russia |
| Club | FC Zenith St. Petersburg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
