73 Shojaei PES 2009
| Name | Shojaei |
|---|---|
| Full Name | Masoud Shojaei |
| ID | 33041 |
| Nationality | Iran |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
50
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
81
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
74
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
74
Shot Power
71
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
71
Jump
83
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Shojaei |
|---|---|
| Full Name | Masoud Shojaei |
| ID | 33041 |
| Nationality | Iran |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
