55 Shotton PES 2010
| Name | Shotton |
|---|---|
| Full Name | Ryan Shotton |
| ID | 38112 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
63
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
71
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
72
Shot Power
55
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
71
Jump
64
Technique
55
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Shotton |
|---|---|
| Full Name | Ryan Shotton |
| ID | 38112 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players