85 Shurak (Šuker) PES 2008
| Name | Shurak |
|---|---|
| Real Name | Šuker |
| ID | 66770 |
| Real ID | 1234 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
40
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
90
Response
86
Agility
86
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
94
Shot Accuracy
84
Shot Power
89
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
75
Jump
90
Technique
93
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Reaction
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Penalties
| Name | Shurak |
|---|---|
| Real Name | Šuker |
| ID | 66770 |
| Real ID | 1234 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
