59 Sielva PES 2009
| Name | Sielva |
|---|---|
| ID | 38709 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
59
Defence
68
Body Balance
73
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
66
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
67
Jump
75
Technique
63
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
| Name | Sielva |
|---|---|
| ID | 38709 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
