60 Siers PES 2008
| Name | Siers |
|---|---|
| ID | 36975 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
61
Defence
65
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
72
Acceleration
78
Response
71
Agility
68
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
71
Header
75
Jump
77
Technique
63
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Siers |
|---|---|
| ID | 36975 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
