63 Simon Feindouno PES 2008
| Name | Simon Feindouno |
|---|---|
| ID | 32579 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 38 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
40
Defence
69
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
70
Swerve
62
Header
77
Jump
77
Technique
73
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Simon Feindouno |
|---|---|
| ID | 32579 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 38 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
