72 Sirieix PES 2010
| Name | Sirieix |
|---|---|
| Full Name | Pantxi Sirieix |
| ID | 4278 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
65
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
77
Response
80
Agility
71
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
73
Header
75
Jump
72
Technique
71
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Sirieix |
|---|---|
| Full Name | Pantxi Sirieix |
| ID | 4278 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
