52 Sissing PES 2008
| Name | Sissing |
|---|---|
| ID | 8216 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
30
Defence
69
Body Balance
79
Stamina
72
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
80
Agility
70
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
58
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
57
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
68
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
58
Header
77
Jump
72
Technique
77
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
59
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Sissing |
|---|---|
| ID | 8216 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
