63 Siwe PES 2008
| Name | Siwe |
|---|---|
| ID | 32321 |
| Nationality | Sweden |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
61
Defence
72
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
67
Response
70
Agility
67
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
74
Shot Power
57
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
60
Swerve
65
Header
73
Jump
70
Technique
61
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Siwe |
|---|---|
| ID | 32321 |
| Nationality | Sweden |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 39 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
