86 Siyanen (Seaman) PES 2008
| Name | Siyanen |
|---|---|
| Real Name | Seaman |
| ID | 66344 |
| Real ID | 808 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic England |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 93kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
95
Defence
88
Body Balance
64
Stamina
57
Top Speed
65
Acceleration
86
Response
68
Agility
52
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
58
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
82
Shot Power
40
Shot Technique
48
Free Kick Accuracy
46
Swerve
47
Header
76
Jump
54
Technique
70
Aggression
83
Mentality
94
GK Skills
74
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Siyanen |
|---|---|
| Real Name | Seaman |
| ID | 66344 |
| Real ID | 808 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic England |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 93kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
