80 Sjtacchi PES 2008
| Name | Sjtacchi |
|---|---|
| ID | 68605 |
| Real ID | 3069 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
33
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
79
Acceleration
91
Response
85
Agility
68
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
92
Shot Accuracy
84
Shot Power
90
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
75
Swerve
88
Header
85
Jump
75
Technique
92
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Defensive Positioning
- Centre
| Name | Sjtacchi |
|---|---|
| ID | 68605 |
| Real ID | 3069 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
