69 Skeiba PES 2009
| Name | Skeiba |
|---|---|
| ID | 103391 |
| Real ID | 37855 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
68
Defence
77
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
67
Agility
76
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
74
Jump
76
Technique
50
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Skeiba |
|---|---|
| ID | 103391 |
| Real ID | 37855 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 81kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
