76 Skuloi PES 2010
| Name | Skuloi |
|---|---|
| ID | 105466 |
| Real ID | 39930 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
59
Defence
75
Body Balance
82
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
72
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
78
Shot Power
59
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
54
Swerve
69
Header
75
Jump
69
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Skuloi |
|---|---|
| ID | 105466 |
| Real ID | 39930 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
