72 Skverer PES 2010
| Name | Skverer |
|---|---|
| ID | 38639 |
| Nationality | United States |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
67
Defence
81
Body Balance
55
Stamina
66
Top Speed
63
Acceleration
78
Response
68
Agility
53
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
56
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
43
Swerve
40
Header
75
Jump
49
Technique
50
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Skverer |
|---|---|
| ID | 38639 |
| Nationality | United States |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
