77 Slowbear PES 2008
| Name | Slowbear |
|---|---|
| ID | 67928 |
| Real ID | 2392 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
55
Defence
69
Body Balance
87
Stamina
88
Top Speed
86
Acceleration
72
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
85
Shot Power
71
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
80
Swerve
73
Header
76
Jump
75
Technique
85
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Shooting from Distance
- Sliding Tackle
| Name | Slowbear |
|---|---|
| ID | 67928 |
| Real ID | 2392 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
