76 Smertin PES 2008
| Name | Smertin |
|---|---|
| ID | 1383 |
| Nationality | Russia |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
70
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
82
Shot Power
66
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
72
Swerve
72
Header
75
Jump
81
Technique
68
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Smertin |
|---|---|
| ID | 1383 |
| Nationality | Russia |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
