66 Somilmaz PES 2010
| Name | Somilmaz |
|---|---|
| ID | 54153 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
62
Defence
74
Body Balance
83
Stamina
74
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
79
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
58
Swerve
64
Header
80
Jump
72
Technique
60
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Somilmaz |
|---|---|
| ID | 54153 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
