68 Songo'o PES 2010
| Name | Songo'o |
|---|---|
| ID | 33264 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
46
Defence
76
Body Balance
70
Stamina
83
Top Speed
81
Acceleration
65
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
71
Shot Power
65
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
67
Header
78
Jump
80
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Songo'o |
|---|---|
| ID | 33264 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players