77 Sontohenasky PES 2009
| Name | Sontohenasky |
|---|---|
| ID | 75111 |
| Real ID | 9575 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
85
Body Balance
63
Stamina
66
Top Speed
67
Acceleration
86
Response
68
Agility
50
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
84
Shot Power
44
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
46
Header
83
Jump
44
Technique
56
Aggression
71
Mentality
77
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sontohenasky |
|---|---|
| ID | 75111 |
| Real ID | 9575 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 82kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
