76 Sorbon PES 2009
| Name | Sorbon |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Sorbon |
| ID | 30367 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Malherbe Caen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
76
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
73
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
73
Shot Power
57
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
55
Swerve
74
Header
80
Jump
67
Technique
57
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sorbon |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Sorbon |
| ID | 30367 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Malherbe Caen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
