91 Sorua (Zola) PES 2008
| Name | Sorua |
|---|---|
| Real Name | Zola |
| ID | 67438 |
| Real ID | 1902 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
91
Attack
46
Defence
70
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
76
Response
86
Agility
93
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
89
Long Pass Accuracy
86
Long Pass Speed
86
Shot Accuracy
85
Shot Power
83
Shot Technique
98
Free Kick Accuracy
97
Swerve
65
Header
73
Jump
96
Technique
75
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- One-Touch Pass
| Name | Sorua |
|---|---|
| Real Name | Zola |
| ID | 67438 |
| Real ID | 1902 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
