63 Sotolan PES 2009
| Name | Sotolan |
|---|---|
| ID | 103324 |
| Real ID | 37788 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
42
Defence
73
Body Balance
72
Stamina
75
Top Speed
84
Acceleration
76
Response
82
Agility
78
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
64
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
73
Jump
77
Technique
72
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sotolan |
|---|---|
| ID | 103324 |
| Real ID | 37788 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
