68 Soukouna PES 2010
| Name | Soukouna |
|---|---|
| ID | 38623 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
36
Defence
77
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
69
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
75
Jump
77
Technique
78
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Soukouna |
|---|---|
| ID | 38623 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
