74 Speed PES 2008
| Name | Speed |
|---|---|
| ID | 794 |
| Nationality | Wales |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 37 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
69
Defence
84
Body Balance
71
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
80
Shot Power
84
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
78
Swerve
84
Header
80
Jump
76
Technique
73
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Centre
- Covering
- Long Throw
| Name | Speed |
|---|---|
| ID | 794 |
| Nationality | Wales |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 37 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
