69 Sreckovic PES 2010
| Name | Sreckovic |
|---|---|
| ID | 40378 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
52
Defence
76
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
79
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
77
Technique
74
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Sreckovic |
|---|---|
| ID | 40378 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players