78 Stajner PES 2008
| Name | Stajner |
|---|---|
| ID | 3923 |
| Nationality | Czechia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
44
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
83
Shot Power
80
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
67
Swerve
82
Header
73
Jump
82
Technique
77
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Stajner |
|---|---|
| ID | 3923 |
| Nationality | Czechia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
