72 Stalovic PES 2010
| Name | Stalovic |
|---|---|
| ID | 105490 |
| Real ID | 39954 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 197cm |
| Weight | 87kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
84
Body Balance
60
Stamina
64
Top Speed
62
Acceleration
78
Response
65
Agility
52
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
75
Shot Power
45
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
52
Header
72
Jump
53
Technique
58
Aggression
70
Mentality
75
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Stalovic |
|---|---|
| ID | 105490 |
| Real ID | 39954 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 197cm |
| Weight | 87kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
