73 Stankevicius PES 2009
| Name | Stankevicius |
|---|---|
| Full Name | Marius Stankevičius |
| ID | 5514 |
| Nationality | Lithuania |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
70
Defence
83
Body Balance
87
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
74
Response
68
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
86
Shot Power
72
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
68
Swerve
79
Header
82
Jump
75
Technique
71
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Outside of the Boot
- Marking
- Long Throw
| Name | Stankevicius |
|---|---|
| Full Name | Marius Stankevičius |
| ID | 5514 |
| Nationality | Lithuania |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
