71 Steerevan PES 2009
| Name | Steerevan |
|---|---|
| ID | 103493 |
| Real ID | 37957 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
74
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
68
Top Speed
71
Acceleration
74
Response
69
Agility
68
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
52
Swerve
74
Header
77
Jump
69
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Steerevan |
|---|---|
| ID | 103493 |
| Real ID | 37957 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
