73 Stefanovic PES 2008
| Name | Stefanovic |
|---|---|
| ID | 3736 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 40 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
80
Defence
79
Body Balance
70
Stamina
82
Top Speed
72
Acceleration
74
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
80
Shot Power
62
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
74
Swerve
76
Header
72
Jump
76
Technique
66
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Stefanovic |
|---|---|
| ID | 3736 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 40 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
