66 Stellini PES 2008
| Name | Stellini |
|---|---|
| ID | 32085 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
69
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
66
Swerve
70
Header
79
Jump
68
Technique
59
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Stellini |
|---|---|
| ID | 32085 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
