69 Stephane Noro PES 2009
| Name | Stephane Noro |
|---|---|
| ID | 7689 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
55
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
75
Agility
81
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
82
Swerve
63
Header
75
Jump
76
Technique
68
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Outside of the Boot
| Name | Stephane Noro |
|---|---|
| ID | 7689 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
