77 Stonac PES 2010
| Name | Stonac |
|---|---|
| ID | 106393 |
| Real ID | 40857 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
44
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
77
Agility
85
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
83
Shot Power
72
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
85
Swerve
65
Header
66
Jump
86
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- Tactical Dribbling
| Name | Stonac |
|---|---|
| ID | 106393 |
| Real ID | 40857 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
