84 Storari PES 2010
| Name | Storari |
|---|---|
| Full Name | Marco Storari |
| ID | 8771 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
86
Defence
82
Body Balance
60
Stamina
73
Top Speed
77
Acceleration
94
Response
74
Agility
50
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
78
Shot Power
48
Shot Technique
48
Free Kick Accuracy
45
Swerve
46
Header
85
Jump
52
Technique
60
Aggression
72
Mentality
85
GK Skills
70
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Storari |
|---|---|
| Full Name | Marco Storari |
| ID | 8771 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
