74 Streller PES 2010
| Name | Streller |
|---|---|
| Full Name | Marco Streller |
| ID | 6350 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 195cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
43
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
69
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
79
Shot Power
79
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
81
Header
75
Jump
76
Technique
77
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- Post Player
| Name | Streller |
|---|---|
| Full Name | Marco Streller |
| ID | 6350 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 195cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
