62 Stremer PES 2010
| Name | Stremer |
|---|---|
| ID | 1859 |
| Nationality | Sweden |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
73
Defence
77
Body Balance
70
Stamina
70
Top Speed
70
Acceleration
58
Response
64
Agility
48
Dribble Accuracy
56
Dribble Speed
48
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
67
Shot Power
62
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
44
Swerve
59
Header
66
Jump
59
Technique
53
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Stremer |
|---|---|
| ID | 1859 |
| Nationality | Sweden |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
