69 Stuani PES 2009
| Name | Stuani |
|---|---|
| Full Name | Christian Stuani |
| ID | 37304 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Reggina Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 86 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
30
Defence
77
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
81
Response
72
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
54
Swerve
78
Header
72
Jump
78
Technique
88
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Defensive Positioning
- Centre
- Penalties
| Name | Stuani |
|---|---|
| Full Name | Christian Stuani |
| ID | 37304 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Reggina Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 86 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
