68 Suárez PES 2008
| Name | Suárez |
|---|---|
| Full Name | Luis Suárez |
| ID | 34881 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
37
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
76
Jump
75
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Suárez |
|---|---|
| Full Name | Luis Suárez |
| ID | 34881 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
