59 Sumine (Surat) PES 2010
| Name | Sumine |
|---|---|
| Real Name | Surat |
| Full Name | Surat Sukha |
| ID | 105409 |
| Real ID | 39873 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
65
Defence
68
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
72
Acceleration
67
Response
69
Agility
70
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
65
Shot Power
65
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
55
Swerve
65
Header
75
Jump
68
Technique
65
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Sumine |
|---|---|
| Real Name | Surat |
| Full Name | Surat Sukha |
| ID | 105409 |
| Real ID | 39873 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
