73 Svenger PES 2010
| Name | Svenger |
|---|---|
| ID | 39315 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Sparta Praha |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
80
Body Balance
60
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
81
Response
65
Agility
53
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
47
Swerve
45
Header
73
Jump
54
Technique
55
Aggression
69
Mentality
75
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Svenger |
|---|---|
| ID | 39315 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Sparta Praha |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
