73 Svidersky PES 2008
| Name | Svidersky |
|---|---|
| ID | 30182 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
73
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
70
Agility
71
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
65
Swerve
72
Header
74
Jump
72
Technique
65
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Svidersky |
|---|---|
| ID | 30182 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
