68 Szawla PES 2009
| Name | Szawla |
|---|---|
| ID | 103390 |
| Real ID | 37854 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
56
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
69
Response
70
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
78
Shot Power
63
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
77
Swerve
66
Header
72
Jump
73
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Szawla |
|---|---|
| ID | 103390 |
| Real ID | 37854 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
