76 Szczesny PES 2010
| Name | Szczesny |
|---|---|
| Full Name | Wojciech Szczęsny |
| ID | 40937 |
| Nationality | Poland |
| Club | North London |
| National Team | Poland |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 195cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 53 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
85
Body Balance
67
Stamina
70
Top Speed
66
Acceleration
83
Response
66
Agility
56
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
77
Shot Power
45
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
55
Header
75
Jump
58
Technique
62
Aggression
70
Mentality
78
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Szczesny |
|---|---|
| Full Name | Wojciech Szczęsny |
| ID | 40937 |
| Nationality | Poland |
| Club | North London |
| National Team | Poland |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 195cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 53 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

