66 T. Mikkelsen PES 2010
| Name | T. Mikkelsen |
|---|---|
| Full Name | Tobias Mikkelsen |
| ID | 38332 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
45
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
68
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
65
Header
74
Jump
75
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Side
| Name | T. Mikkelsen |
|---|---|
| Full Name | Tobias Mikkelsen |
| ID | 38332 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players