71 T. Nadal PES 2009
| Name | T. Nadal |
|---|---|
| Full Name | Tomeu Nadal |
| ID | 38807 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Mallorca |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
67
Defence
77
Body Balance
58
Stamina
64
Top Speed
66
Acceleration
80
Response
70
Agility
54
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
74
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
44
Swerve
44
Header
77
Jump
50
Technique
55
Aggression
65
Mentality
73
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | T. Nadal |
|---|---|
| Full Name | Tomeu Nadal |
| ID | 38807 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Mallorca |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
